Телефонуйте нам: 063 886 86 88, 044 225 88 68
Що робити після завершення підтримки Windows 10: коли це станеться і до чого готуватись фото

Осінь 2025 року — остаточний дедлайн підтримки споживчих версій операційної системи Windows 10. Ті, хто обізнаний з цим фактом, давно замислюються над тим, до чого це призведе, чи потрібно побоюватися падіння рівня безпеки, чи виникнуть проблеми з програмами та функціями системи. Для всіх, хто хоче зрозуміти, чи потрібно щось робити, ми підготували цю статтю. Прочитавши її, ви дізнаєтеся точну "кінця" Windows 10, а також матимете корисний список можливих дій користувача в залежності від сценаріїв використання ОС від Microsoft.

Коли припинять підтримку Windows 10: точна дата і що робити

На сьогоднішній день достовірно відомо, що всім користувачам ліцензованих Windows 10 у редакціях Home, Pro, Education та Pro for Workstations потрібно готуватись до 14 жовтня 2025 року. Саме цього дня кожна зі споживчих версій припинить отримувати офіційну підтримку.

Трохи краща ситуація з тими, хто використовує корпоративну Windows 10. LTSC 21H2 збірка продовжить оновлюватися аж до 12 січня 2027 року. А ті, хто не хочуть йти з IoT Enterprise збірки (використовується в терміналах, банкоматах і в промисловому устаткуванні), отримають можливість придбати розширену підтримку аж до 2032 року. Докладніше переглянути всі нюанси можна на цій сторінці офіційного сайту Microsoft.

Які незручності та проблеми можуть виникнути в момент закінчення підтримки:

  • система більше не отримуватиме оновлення безпеки (але у разі фіксації критичних вразливостей, Microsoft все ж випускає патчі навіть після припинення підтримки, такі випадки були, і не раз);
  • набір функцій всередині системи буде заморожений (ніякі нові можливості на Windows 10 більше з'являтися не будуть);
  • користувач не зможе розраховувати на офіційну технічну підтримку при зверненнях безпосередньо до «Майкрософт».

Важливо розуміти: навіть після припинення підтримки Windows 10 ще тривалий час оновлюватимуться системні програми. Таке важливе ПЗ, як Microsoft Defender, досі отримує нові версії навіть на такій старій системі, як Windows 8.1. Те саме стосується і сторонніх програм, багато з яких можуть мати нові версії ще десяток років (але не варто робити ставку на те, що так будуть робити всі, а особливо виробники драйверів для обладнання).

Чи обов'язково щось робити після завершення підтримки Windows 10

Офіційно компанія-розробник ("Майкрософт") рекомендує оновлюватися до актуальної версії Windows відразу ж, як з'явилася така можливість, якщо залізо комп'ютера дозволяє зробити це. Проте:

  1. Далеко не всім користувачам здається, що 11-а версія «Вікон» краще, ніж 10-ка.
  2. Нова версія операційної системи досить вимоглива до ресурсів і можливостей машини користувача. У когось її використання призведе до суттєвого уповільнення швидкодії, зависань і вильотів. А в інших взагалі не вийде встановити оновлення через невідповідність мінімальним вимогам або наявності технологій у біосі ноутбука / комп'ютера (TPM 2.0).

Найбільше користувачі, які не оновилися або не планують цього робити, побоюються появи нових вразливостей системи, які зроблять використання їх ПК небезпечним і можуть призвести до втрати даних або контролю над пристроєм.

Друга за популярністю фобія — можливість того, що улюблена програма, гра або драйвер більше не оновлюватимуться під Windows 10. Проте в перший рік-два турбуватися про це передчасно. Тим більше, що через певні «танці з бубном» деякі типи софту завжди можна буде запустити як на 11, так і на 10, через схожість систем.

Проте ми поділимося основними варіантами дій після 14 жовтня 2025:

  1. Якщо безпека, нові функції та оновлення для вас у вкрай високому пріоритеті — обов'язково спробуйте оновитися (але знайте, що, можливо, доведеться оновлювати не тільки систему, а й сам пристрій, купуючи сучаснішу модель під 11-ті «Вікна»).
  2. Якщо ви занадто сильно хочете залишитися на десятці або оновлення неможливе — обов'язково встановіть якісне антивірусне ПЗ, увімкніть його автооновлення і автоматичне сканування, і слідкуйте за новинами про виявлення вразливостей.
  3. Можна залишитися на десятці і «не паритися», адже всі ризики виключно потенційні і не факт, що втіляться в дійсність. Особливо, якщо на ноутбуці немає якихось критичних даних, файлів та іншого, що шкода втратити або через що можна зазнати фінансових збитків.

Якщо ж чіткого розуміння про те, що робити далі, немає, але визначитися потрібно, щоб не наражати себе чи свій бізнес на небезпеку, то можна звернутися за порадою та допомогою до професіоналів. Фахівці NIT-Services проведуть оперативне обслуговування комп'ютерів в Києві та оновлять вашу систему до оптимальної версії зі збереженням всіх даних та програм. Або ж зроблять все можливе, щоб продовжуючи використовувати Windows 10 ви якнайменше турбувалися про безпеку та безперебійну роботу системи.

Поділіться
Дякую,
Ми зв'яжемося з Вами протягом п'яти хвилин
Подайте заявку на обслуговування
Заповнити
Чи готові поспілкуватися?

Довірте Ваші проблеми нашій команді професіоналів

Зв'яжіться з нами
Copyrights. © 2025 nit-services.com. Всі права захищені! Забороняється копіювання матеріалів даного сайту без згоди адміністрації, а також без активного та відкритого для індексації посилання на сайт Nit-services.com.
Кнопка зв’язку