Телефонуйте нам: 063 886 86 88, 044 225 88 67
Що робити, якщо ноутбук гріється фото

Дуже часто багато користувачів ноутбуків стикаються з проблемою перегріву їх пристроїв. Відбувається це, в основному, через неправильну експлуатацію та відсутність сервісного обслуговування протягом тривалого часу.

Найчастіше перегрів та сильний шум виникає у тих ноутбуків, які зазвичай використовуються для ігор, ніж для простих та нескладних завдань. Але буває і так, що офісні машини з часом починають шуміти та перегріватися.

Це завдання потрібно вирішувати, і в цій статті ми готові поділитися набутими нами знаннями щодо: що робити, якщо гріється ноутбук? Ми розглянемо різні варіанти рішення -  від бюджетних до найдорожчих.

Зміст:

 1. Почистити ноутбук.
 2. Купити спеціальну охолодну підставку.
 3. Використовувати ноутбук під кондиціонером.
 4. Підставитиневеликі однакові предмети під ноутбук.
 5. Прискорити кулери через BIOS.
 6. Прискорити вентилятори ноутбука через різні програми.

чищення ноутбука - фото

Почистити ноутбук

Основною причиною проблеми перегріву в комп'ютері є накопичений за роки експлуатації пил у корпусі ноутбука. Особливо це проявляється у власників більш старих моделей. Найкраще звернутися до спеціальної компанії, яка займається чищенням та обслуговуванням комп'ютерів.

Можна спробувати почистити ноутбук самостійно, скориставшись підказками в інтернеті. Але є завжди ризик пошкодження пристрою через відсутність досвіду та спеціальних інструментів.

У більшості випадків проблема перегріву дійсно стає вирішеною після чищення ноутбука від пилу та заміни термопасти.

Читайте також: Заміна термопасти в ноутбуці

підставка під ноутбук - фото

Купити спеціальну охолоджуючу підставку

Спеціальна підставка для ноутбука є непоганим вирішенням проблеми перегріву, можливо навіть одним із найкращих. Ця річ ставиться під ноутбук, подаючи йому холодне повітря.

Існує кілька варіацій підставки: всі вони відрізняються кількістю кулерів і потужністю. Ціна на цей товар починається від 200 гривень і доходить до 1500 гривень за якіснішу модель.

Далі ми розберемо основні плюси та мінуси різної кількості кулерів.

 •  Один кулер. Більшість підставок мають лише один кулер. Ця комплектація не дуже хороша, оскільки одного кулера недостатньо, щоб забезпечити повне, а головне якісне обдування відеокарти, процесора і всього ноутбука в цілому.
 •   Два кулери. Ця комплектація найкраща, оскільки двох кулерів цілком вистачає, щоб повністю охолодити пристрій, причому підставка не втрачає потужність, працюючи тільки з двома вентиляторами.
 •   Будь-яка інша кількість кулерів. Купувати охолоджуючу підставку з великою кількістю кулерів не радимо, так як це істотно знижує потужність самої підставки, при цьому не дає жодної переваги.

Використовувати ноутбук під кондиціонером.

Цей спосіб може здатися комічним і підійде не всім, але може стати тимчасовим рішенням. Якщо ваш офіс або кімната обладнано кондиціонером, іноді він може допомогти вирішити проблему перегріву ноутбука.

Відбувається це завдяки тому, що комп'ютер, розташований у прохолодному приміщенні, забирає охолоджене повітря і за допомогою кулерів доставляє його на процесор і відеокарту.

Цей спосіб дуже схожий на попередній, але можливо, що у вас вже є кондиціонер, але немає підставки. Якщо ж так, то ви заощадите суму грошей.

Підставити невеликі однакові предмети під ноутбук

Цей спосіб є найбільш бюджетним із усіх раніше представлених. Вам знадобиться дві однакові речі, бажано прямокутної форми з рівною поверхнею для кращої стійкості.

Необхідно поставити два предмети, що використовуються як підставка, під ноутбук з різних боків, цією дією ви покращите циркуляцію повітря під комп'ютером. Такий спосіб допоможе ноутбуку набагато простіше забрати повітря з вашого приміщення.

як прискорити кулери через BIOS

Прискорити кулери через BIOS

Драйвери, встановлені на ноутбуці, дозволяють контролювати всю систему комп'ютера, в тому числі систему охолодження. Як їх налаштувати?

 1. Зайдіть у BIOS. Щоб це зробити, при завантаженні комп'ютера натисніть кнопку Del або F12/F9 (у всіх ноутбуках по-різному, тому радимо пошукати в інтернеті, яка клавіша відкриває БІОС на вашому пристрої).
 2. Відкрийте Power і натисніть на напис «Hardware Monitor».
 3. Виставте необхідні вам оберти кулера (вказувати необхідно у відсотковому співвідношенні від максимальної потужності).
 4. Збережіть внесені зміни та залиште БІОС.

Після прискорення роботи кулерів будьте готові до того, що рівень шуму може збільшитися.

Прискорити вентилятори ноутбук через різні програми

Також можна спробувати розігнати кулери за допомогою різноманітних програм. Найкращими на наш погляд вважаються: SpeedFan, AMD OverDrive (працює лише для власників процесора AMD), Riva Tunes.

Радимо спробувати у використанні різний софт, щоб підібрати собі найзручніший і ефективніший варіант.

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам вирішити питання - що робити, якщо гріється ноутбук. Ми максимально детально розібрали всі різні способи, навіть трохи дивні на перший погляд. Це все було зроблено для того, щоб справді допомогти вам.

Наша послуга з абонентського обслуговування комп'ютерів дозволяє виконувати регулярні профілактичні роботи, які допомагають уникнути та передбачити проблеми з перегріванням.

Дякую,
Ми зв'яжемося з Вами протягом п'яти хвилин
Подайте заявку на обслуговування
Заповнити
Чи готові поспілкуватися?

Довірте Ваші проблеми нашій команді професіоналів

Зв'яжіться з нами
Copyrights. © 2022 nit-services.com. Всі права захищені! Забороняється копіювання матеріалів даного сайту без згоди адміністрації, а також без активного та відкритого для індексації посилання на сайт Nit-services.com.
Кнопка связи