Телефонуйте нам: 063 886 86 88, 044 225 88 67
Як почистити комп'ютер від пилу фото

Щорічно комп'ютерна техніка удосконалюється і дозволяє виконувати все більш продуктивні та ресурсозатратні завдання бізнесу, компаній, підприємств. Тим не менш, все ще залишається ряд абсолютно не технологічних факторів, які можуть перешкодити «залізу» працювати безперебійно і безпроблемно. Одним із них є нешкідливий, на перший погляд, пил. Цю статтю ми хотіли б присвятити як питанню експрес-прибирання з нейтралізацією впливу легкодоступного пилу, так і рекомендаціям щодо розбирання системного блоку комп'ютера та його компонентів для більш глибокого чищення.

З іншого боку, якщо ви не хочете морочитися рекомендаціями та самостійними діями, завжди можна звернутися до наших спеціалістів та замовити обслуговування комп'ютерів в Києві. Послуга абонентського обслуговування включає процедуру очищення ПК від пилу з певною періодичністю.

Для чого потрібно чистити комп'ютер від пилу: причини та користь

Працездатність ПК у наш час — це фактор, який впливає на безліч речей у бізнесі. У разі проблем можна втратити як просто час, так і гроші чи навіть репутацію. На комп'ютері або сервері можуть бути бази даних, статистика, важливі файли та інше. Втратити все й одразу, миттєво, коли техніка вийде з ладу, надто небезпечно. А не надаючи належного рівня уваги очищенню ПК від пилу, можна зіткнутися з низкою проблем, найпоширенішими серед яких є:

  1. Перегрів процесора – незважаючи на наявність кулерів та радіаторів, велика кількість пилу та інших дрібних частинок може призвести до того, що процес своєчасного відведення тепла буде порушений. Далі все трапиться за «ефектом доміно» з поступовим наростанням температури, яка, у кращому разі, призводитиме до непередбачених відключень техніки. У найгіршому випадку, поломка буде остаточна і деталь доведеться замінити. Тому рекомендується раз на півроку-рік чистити системний блок, щоб унеможливити навіть найменшу можливість такого результату.
  2. Перегрівання відеокарти – цей важливий компонент пристрою також має власний вентилятор охолодження. Тим не менш, його потужність зазвичай невелика, що робить цей недешевий девайс одним з найбільш схильних до запилення. Частинки можуть сповільнити міні-вентилятор (викликавши зростання температури, перегрів), так і повністю його зупинити, привівши до поломок відеокарти через підвищені температури.
  3. Поломка блоку живлення - всередині комп'ютерного БП також є свій кулер, який відповідає за охолодження та захист від перегріву як для самого себе, так і для всього системного блоку (створюючи циркуляцію). Він також одним із перших відчуває негативний ефект від скупчення пилу і, при недостатній увазі, може навіть спалахнути.
  4. Поломки материнської плати — найчастіше зайва пилова забрудненість цього компонента ПК призводить до коротких замикань та майбутнього дорогого ремонту/необхідності заміни.

Серед додаткових, але не часто виникаючих проблем, пов'язаних з надлишком пилу, є такі: проблеми слота оперативної пам'яті, зникнення працездатності USB-портів, відмова функціональності інших роз'ємів корпусу. Нерідко пил стає винуватцем того, що відмовляються працювати корисні в бізнесі зовнішні пристрої або навіть дротовий інтернет.

Які є інструменти для чищення пилу всередині ПК

Боротьба з комп'ютерним пилом – завдання не надто складне, але воно потребує підготовленості та акуратності. В першу чергу для цього завдання рекомендується знайти відповідну викрутку (або комплект), яка допоможе відкрити кришку корпусу, а також зайнятися розбиранням деяких комплектуючих (якщо планується глибоке чищення). Для іншого рекомендується все-таки отримати якийсь рівень кваліфікації за статтями і відео від професіоналів.

До додаткових корисних інструментів варто також віднести:

  • малярський пензлик (з антистатичними властивостями) - для боротьби з пилом на мікросхемах без ризику їх ушкодження;
  • компактний балончик стиснутого повітря – для спрощення здування пилу у важкодоступних місцях;
  • побутовий або автомобільний пилосос - для оперативного збору великої кількості пилу (з середньою або мінімальною силою всмоктування, щоб уникнути пошкоджень);
  • вологі серветки – для видалення пилу/бруду/нальоту на зовнішній стороні системного блоку.

Як почистити комп'ютер від пилу - зображення №2

Іноді для видування пилу всередині ПК рекомендують використовувати фен. Але такий варіант підходить тільки у випадку, якщо цей аксесуар має режим подачі холодного повітря. В іншому випадку, можна спровокувати перегрів та всі супутні проблеми.

Варіанти розбирання системного блоку: дві інструкції

Для повних новачків починати рекомендується з відносно нескладного експрес-очищення. Досягти ідеальної чистоти в такий спосіб не вийде, але ефект буде. А головне — не з'явиться шанс щось зламати чи серйозно вивести з ладу. Цей тип розбирання складається з таких етапів:

  • відключення мережевого фільтра чи блока живлення ПК;
  • від'єднання всіх кабелів від системного блоку;
  • встановлення комп'ютера на стіл боком, знімною панеллю нагору;
  • відкручування гвинтів, що утримують цю панель;
  • знімання панелі.

Поверхневий варіант чищення підійде для людей, комп'ютер яких експлуатується строком до 5 років в умовах не надто запиленого приміщення. Якщо візуально після неї кількість пилу не надто зменшиться або виникатимуть проблеми перегріву, рекомендується звернутися до професіоналів із сервісного центру для глибокого чищення.

Якщо у вас є досвід, навички чи впевненість у собі, можна спробувати самостійне глибоке чищення. Для нього, після знімання панелі, знадобиться:

  • зняти процесор (з подальшим очищенням вентилятора, радіатора та заміною термопасти);
  • розібрати корпус та почистити блок живлення (всередині потрібно попрацювати з мікросхемами та вентилятором);
  • обслужити відеокарту (все ті ж: радіатор, вентилятор та термопаста).

Як почистити комп'ютер від пилу - зображення №3

Чищення материнської плати проводиться лише після вилучення всіх дротів та оперативної пам'яті.

Додаткова рекомендація: не зайвим буде перед початком аналізу зробити фотографію зібраного системного блоку з нормальним положенням кожного з компонентів. Це допоможе в майбутньому, коли потрібно буде поставити все на свої місця.

Загальні висновки

Пил у комп'ютері може призвести до різних проблем, включаючи перегрів компонентів, збої в роботі системи та пошкодження обладнання. Не можна недооцінювати важливість регулярного обслуговування у напрямку чищення від пилу. А займатися ним самостійно чи передавати завдання професіоналам — це вже вибір конкретної людини, відповідальної за техніку. У будь-якому випадку, приділення уваги цьому питанню принесе свої позитивні плоди.

Поділіться
Дякую,
Ми зв'яжемося з Вами протягом п'яти хвилин
Подайте заявку на обслуговування
Заповнити
Чи готові поспілкуватися?

Довірте Ваші проблеми нашій команді професіоналів

Зв'яжіться з нами
Copyrights. © 2024 nit-services.com. Всі права захищені! Забороняється копіювання матеріалів даного сайту без згоди адміністрації, а також без активного та відкритого для індексації посилання на сайт Nit-services.com.
Кнопка зв’язку