Телефонуйте нам: 063 886 86 88, 044 225 88 67
Чому не працював Facebook, WhatsApp та Instagram. Хронологія подій фото

Люди надовго запам'ятають дату 4.10.2021 - цього дня припинили свою роботу Facebook, Instagram, WhatsApp. Понад 6 годин користувачі соціальних мереж не мали доступу до своїх облікових записів. За цей час виникло 1000 домислів, теорій та чуток. Що ж насправді відбувалося і як ситуацію пояснив Марк Цукерберг?

Отже, 4 жовтня, приблизно 17:30 за київським часом, користувачі соціальних мереж зазнають труднощів з доступом до облікових записів в Інстаграм і Фейсбук... За годину з'являються перші новини в Інтернеті, і новини, м'яко кажучи "так собі". Сайти лягли, впали, стали тимчасово недоступними.

Пізніше з'ясується, що одночасно починаються перебої роботи ВК, проблеми виникли ще в десятка російських серверів. Але зараз не про це. Час іде, серед блогерів, як сніжний ком, наростає паніка — халява закінчилася, ким їм тепер йти працювати і чим займатися?

У мережі з'являються перші плітки. І перша брехлива новина: "Помер Цукерберг". За часів чорного піару та тотального хайпа мало хто вірить таким качкам. Паніка зростає, сайти недоступні, з'являються нові версії.

Приблизно о 21:30 за Києвом, з'являється інформація про те, що це була атака хакерів. І зараз, поки соціальні мережі недоступні, у даркнеті продають персональні дані 1,5 млрд акаунтів з FB. Це найбільший злам мережі за весь час, а злам Пентагону у 2005 році – дитячі пустощі.

Ближче до 22:00 деякі інкогніто показують дивний пост на американському веб-форумі 4chan. Людина без імені за 15 хвилин до інтернет-катастрофи написала, що зараз почнеться щось дуже цікаве і це буде лише початком трагедії. І ось уже за годину хтось продає домен Facebook.com. Як стало відомо, записи DNS видалили ще зранку з таблиць глобальної маршрутизації.

Someone nuked the DNS A and AAA records for Facebook, Instagram, and WhatsApp 🤭 pic.twitter.com/8TaU2eR1mm

— Chad Loder (@chadloder) October 4, 2021

У той час як Цукерберг втрачає мільярди доларів, власники інших соціальних мереж та месенджерів багатіють. Лише за добу телеграм скачали та встановили понад 500 тисяч людей. Tik-Tok тріумфує, сайти знайомств і порносайти теж процвітають.

Що робить увесь цей час  Facebook? Намагається вручну перезапустити сервер. Але для цього потрібно пробратися в каліфорнійський центр обробки даних.

Опівночі з'являються відомості, що соціальна мережа Фейсбук зникла, паралельно починаються збої роботи другого найбільшого банку США Bank of America. Тут же слідом летять YouTube, Tinder, Netflix, Zoom.

До першої години ночі частково відновлює роботу Whats App і потроху приходить до тями Instagram. Вранці вже все працюватиме. Цукерберг напише офіційне вибачення перед усіма користувачами, почне підраховувати збитки. Згодом усі дізнаються правду. Виявляється, співробітники корпорації не змогли потрапити в офіси, щоб приступити до вирішення проблеми. Їхні електронні пропуски були заблоковані.

Причини збою у роботі Фейсбук та Інстаграм

Сантош Джанардхан, віце-президент Фейсбуку дав офіційне інтерв'ю. У ньому він у деталях розповів про те, що сталося. Не було атаки хакерів, величезної аварії і всі версії просто чутки. Падіння сайтів відбулося внаслідок оновлення протоколів при зміні конфігурації маршрутизаторів. Виникли технічні проблеми, які запустили каскадну реакцію і тому центри обробки даних втратили зв'язок друг з одним. Погіршила ситуацію загальна паніка: користувачі почали масово оновлювати сторінки — а це мільярди людей.

Після стандартного оновлення протоколу BGP (Border Gateway Protocol) вийшла інформація про маршрутизацію DNS.

Фахівці з кіберзахисту Cloudflare поділилися своєю версією того, що відбувається. Вони вважають, що проблема в перетворювачі DNS, а все тому що DNS імена Facebook та інші просто припинили висвічуватися. Цікаво й те, чому виявилися недоступними IP-адреси.

Говорячи простіше, Фейсбук не оголошував маршрути для префіксів DNS. Тому був втрачений доступ до серверів, а перетворювач DNS перестав реагувати та відповідати на запити IP адрес. Порівняти можна це явище з мережевим фільтром, який включений телевізор, приставка, кондиціонер, зарядка телефону. І раптом фільтр відключають від мережі живлення. От начебто телевізор та інші гаджети включені… Але марні.

Результатом масштабного збою справді стали поновлення протоколів маршрутизації. Це лише вкотре доводить, що у світі немає нічого ідеального… Здавалося б, усе полагодили, виправили, але 7 жовтня знову глючить Фейсбук, а 8-го вони просто дублюють своє "вибачення", дослівно заново розміщують скопійовану промову. І, якщо несподіваний збій користувачі прощають, то байдуже ставлення вже забути не можуть. Фейсбук облажався.

Дякую,
Ми зв'яжемося з Вами протягом п'яти хвилин
Подайте заявку на обслуговування
Заповнити
Чи готові поспілкуватися?

Довірте Ваші проблеми нашій команді професіоналів

Зв'яжіться з нами
Copyrights. © 2023 nit-services.com. Всі права захищені! Забороняється копіювання матеріалів даного сайту без згоди адміністрації, а також без активного та відкритого для індексації посилання на сайт Nit-services.com.
Кнопка связи