Телефонуйте нам: 063 886 86 88, 044 225 88 67
Що таке VPN і чи справді він корисний фото

Давайте поговоримо про те, що таке VPN і чи він гарантує захист від стеження. Часто в інтернеті можна прочитати пораду: щоб зберігати анонімність та обходити блокування, використовуйте VPN. Давайте розберемося, як він працює.

VPN розшифровується як Virtual Private Network, тобто віртуальна приватна або власна мережа. У минулому, VPN застосовували головним чином для створення корпоративних мереж, але останнім часом через глобальні тенденції стеження за людьми з боку держав, VPN все частіше використовують для безпечного доступу до мережі. Останній варіант ми розглянемо.

VPN можна уявити як захищене з'єднання між вашим комп'ютером та іншим комп'ютером в Інтернеті. Цей інший комп'ютер називається VPN-сервер. Усі дії, які ви робите в мережі через VPN-сервер, будуть виглядати так, ніби вони відбуваються не з вашого комп'ютера, а з віддаленого комп'ютера - VPN-сервера. Таким чином, якщо VPN-сервер знаходиться за кордоном, ні ваш провайдер, ні державні спецслужби не зможуть дізнатися, що саме ви робите в мережі. Їм буде доступним лише зашифрований трафік, що йде до VPN-сервера.

До речі, якщо вибраний вами VPN-сервіс використовує технологію обфускації, то спостерігачі не зможуть однозначно визначити навіть сам факт використання VPN. Саме так активісти обходять цензуру у Китаї.

Також використання VPN дуже корисно при підключенні до Wi-Fi у публічних місцях. Воно унеможливлює крадіжку паролів та інших особистих даних, адже публічні Wi-Fi мережі не шифрують ваш трафік. Також за допомогою VPN можна обійти блокування сайтів, оскільки в тій країні, звідки ви вийдете в інтернет через VPN, ці блокування не працюють.

интернет фишинг данных

Чи означає це те, що VPN-трафік не відстежується? Так, але тільки на проміжку між вами та сервером VPN. Власник VPN-сервера має вільний доступ до вашого трафіку і може використовувати це у своїх цілях: перехоплювати ваші дані, передавати їх третім особам або вставляти щось у ваш трафік, наприклад, підміняти рекламні банери на сайтах.

Саме тому краще не використовувати безкоштовні VPN-сервіси. Щоб мати безкоштовний VPN, організатор повинен орендувати або купити обладнання, а також можливість пропускати великий обсяг трафіку. Якщо у вас не беруть гроші за користування сервісом, їх отримують якимось іншим способом.

Підраховано, що у користувачів безкоштовних VPN набагато частіше зламують соціальні мережі чи пошту. Це і є плата за безкоштовний VPN, а точніше – один із варіантів. У більш легких випадках на сайтах підмінюються рекламні банери або з'являються додаткові банери, які іноді займають всю ширину екрана.

Чи може VPN бути чесним і безкоштовним? Так, адже багато платних VPN-сервісів надають промо-тарифи для тестування. Як правило, вони обмежені за швидкістю або за обсягом трафіку.

Також можна самостійно орендувати виділений сервер та завантажити Amnezia VPN (amnezia.org). Тоді VPN сам установиться на виділений сервер. Для більш розвинених користувачів є Algo або Streisand.

Але найпростіший і найшвидший варіант полягає в тому, щоб купити VPN у компанії, яка не стежитиме за вами. Як визначити таку компанію? Потрібно звертати увагу на юрисдикцію та не користуватися послугами сервісів із тієї країни, де ви живете. Також не завадить зібрати в інтернеті інформацію про репутацію компаній. Якщо компанія шпигує за користувачами або якимось іншим способом виявляє несумлінність, згодом це стає відомо.
Будьте пильні та користуйтесь інтернетом обережно.

Поділіться
Дякую,
Ми зв'яжемося з Вами протягом п'яти хвилин
Подайте заявку на обслуговування
Заповнити
Чи готові поспілкуватися?

Довірте Ваші проблеми нашій команді професіоналів

Зв'яжіться з нами
Copyrights. © 2024 nit-services.com. Всі права захищені! Забороняється копіювання матеріалів даного сайту без згоди адміністрації, а також без активного та відкритого для індексації посилання на сайт Nit-services.com.
Кнопка зв’язку