Телефонуйте нам: 063 886 86 88, 044 225 88 67
Як на ноутбуці вимкнути камеру у Windows 11 фото

Сучасні ноутбуки - пристрої, в конструкції яких початково передбачається наявність вбудованої веб-камери. Якщо на девайсі встановлена офіційна Windows 11, користувачеві навіть не потрібно хвилюватися про мінімальні налаштування — всі драйвери будуть встановлені автоматично, після чого камера зможе використовуватися для відеодзвінків, конференцій та іншого.

Тим не менш, багато користувачів воліють вручну відключати цей компонент свого лептопа. Незважаючи на наявність світлової ідентифікації (або її відсутність на деяких моделях, що ще гірше), шкідливе ПЗ, що потрапило на девайс, може відключити будь-які типи повідомлень про використання веб-камери, після чого все приватне або робоче життя людини почне транслюватися зловмисникам.

У цій статті ми поділимося декількома інструкціями, що дозволяють відключити камеру на вашому ноутбуці під керуванням найпопулярнішої операційної системи у світі під назвою Windows 11.

Вимкнення камери через параметри

Найпростіше здійснити відключення через класичне меню налаштувань. Для цього зробіть наступне:

 1. Клацніть по кнопці "Пуск" і перейдіть в "Налаштування".
  Як на ноутбуці вимкнути камеру в Windows 11 - фото-1
 2. Виберіть другий зверху розділ — «Блютуз та пристрої».
  Як на ноутбуці відключити камеру у Windows 11 - фото 2
 3. У стовпці праворуч перейдіть до розділу "Камери".
  Як на ноутбуці вимкнути камеру в Windows 11 - фото-3
 4. На новій сторінці буде список підключених камер — вам потрібно вибрати потрібний девайс (швидше за все, у вас буде один варіант, якщо ви не підключали додаткові зовнішні пристрої).
  Як на ноутбуці вимкнути камеру у Windows 11.
 5. У новому розділі клацніть по пункту «Вимкнути».
  Як на ноутбуці вимкнути камеру у Windows 11 фото 5

Залежно від моделі конкретного ноутбука, операційна система може повідомити про необхідність перезавантаження для повного завершення процедури відключення — зробіть це.

У разі потреби, функціональність легко повернути назад. Включити її можна проробивши ті ж дії і клікнувши по пункту «Включити» в самому кінці.

Як вимкнути камеру для окремих програм через налаштування конфіденційності

Не менш популярний, а для багатьох навіть більш зручний варіант— це відключення використання веб-камери ноутбука виключно для окремих програм. Робиться це так:

 1. Відкриваємо «Пуск» та переходимо в «Налаштування».
  Як на ноутбуці відключити камеру у Windows 11 - фото-6
 2. У меню налаштувань вибираємо пункт «Конфіденційність та захист».
  Як на ноутбуці вимкнути камеру у Windows 11 - фото 7
 3. Скролимо праве меню вниз і знаходимо розділ «Камер», після чого клацаємо по ньому.
  Як на ноутбуці вимкнути камеру у Windows 11 - фото 8
 4. На новій сторінці з'явиться список усіх встановлених програм, біля кожної з яких буде повзунок Увімк./Вимк. — через кліка по ньому ви зможете забороняти або дозволяти використання веб-камери ноутбука для окремо взятої Windows-програми.
  Як на ноутбуці вимкнути камеру у Windows 11 - фото 9

Також варто зазначити, що трохи вище списку програм є пункт «Дозволити додаткам доступ до камери». З його допомогою можна оперативно пересунути повзунок на увімкнене або вимкнене положення відразу для всіх встановлених програм.

Як на ноутбуці вимкнути камеру в Windows-11 - фото 10

Вимкнення камери в диспетчері пристроїв: покрокова інструкція

Ще один із способів відключення веб-камери на ноутбуці - за допомогою загальновідомого диспетчера пристроїв даної операційної системи. Для цього:

 1. Клацаємо по іконці пошуку на панелі завдань.
  Як на ноутбуці вимкнути камеру у Windows-11- фото 11
 2. У верхньому пошуковому рядку вводимо запит "Диспетчер пристроїв" (Device Manager).
  Як на ноутбуці вимкнути камеру у Windows-11- фото 12
 3. Переходимо у знайдену програму.
  Як на ноутбуці вимкнути камеру у Windows-11- фото 13
 4. У вікні шукаємо гілку, що відповідає за потрібний нам компонент — "Камери" і відкриваємо її простим клацанням лівої кнопки миші.
  Як на ноутбуці вимкнути камеру у Windows-11- фото 14
 5. У списку знаходимо назву веб-камери вашого ноутбука, клацаємо по ній правою кнопкою миші і обираємо пункт «Вимкнути пристрій».
  Як на ноутбуці вимкнути камеру в Windows-11 - фото 15

Після цього операційна система Windows 11 повідомить, що дія, що ініціюється, призведе до того, що обраний пристрій перестане працювати і запитає, чи дійсно ви хочете це зробити. Підтверджуємо та натискаємо на «Так».

Загальні висновки

Вміння налаштовувати використання камери ноутбука в Windows 11, а також навички грамотного використання різноманітних налаштувань безпеки – основа для безпечного ведення бізнесу та збереження особистих даних. Якщо ви не впевнені у своїх знаннях та досвіді в даній сфері, обслуговування комп'ютерів у Києві можна доручити грамотним професіоналам.

Фахівці компанії NIT-Services нададуть кваліфіковану допомогу з абонентським обслуговуванням офісних комп'ютерів, вирішать будь-які проблеми та закриють поставлені завдання з подальшою технічною підтримкою.

Дякую,
Ми зв'яжемося з Вами протягом п'яти хвилин
Подайте заявку на обслуговування
Заповнити
Чи готові поспілкуватися?

Довірте Ваші проблеми нашій команді професіоналів

Зв'яжіться з нами
Copyrights. © 2023 nit-services.com. Всі права захищені! Забороняється копіювання матеріалів даного сайту без згоди адміністрації, а також без активного та відкритого для індексації посилання на сайт Nit-services.com.
Кнопка связи