Телефонуйте нам: 063 886 86 88, 044 225 88 68
Як повернути Windows до початкового стану? фото

Скидання операційної системи Windows до початкових налаштувань може знадобитися в ряді таких ситуацій: при уповільненні роботи комп'ютера, при появі різних системних помилок, або якщо ви плануєте продати свій девайс і хочете видалити всі особисті дані. Це радикальний крок, який повертає систему до її початкового стану, якби ви щойно купили комп'ютер.

Важливо: перед початком процесу скидання рекомендуємо створити резервну копію всіх важливих вам даних, бо є ризик їхньої повної втрати. Це можна зробити за допомогою зовнішнього жорсткого диска, хмарного сховища або інших методів бекапу.

Існують два основні способи скидання системи до заводських налаштувань:

 • використовуючи розділ "Параметри";
 • через командний рядок.

Нижче у статті розпишемо їх докладніше.

Скидання через “Параметри”

Щоб скинути систему до заводських налаштувань, необхідно виконати такі кроки:

 1. Перейдіть в "Пуск" та натисніть на кнопку "Параметри" (іконка у вигляді шестерні).
 2. У розділі "Параметри" перейдіть до пункту "Оновлення та безпека".
  Скидання Windows до заводських налаштувань - фото 2
 3. У меню ліворуч натисніть на пункті "Відновлення".
 4. В головній частині вікна знайдіть опцію "Повернути цей комп'ютер у вихідний стан" і натисніть кнопку нижче "Почати", щоб запустити скидання системи.
  Скидання Windows до заводських налаштувань - фото 3
 5. Далі система запропонує вам, що необхідно зробити з існуючими файлами: стерти або зберегти. Якщо хочете повністю очистити комп'ютер, виберіть опцію "Видалити все", а якщо вам необхідно зберегти особисті файли на даному комп'ютері, видаливши тільки встановлені програми та зроблені налаштування, виберіть варіант "Зберегти мої файли".
  Скидання Windows до заводських налаштувань - фото 4
 6. При використанні опції "Видалити все" також можна вибрати очищення диска. У першому варіанті відбудеться звичайне видалення файлів (їх, можливо, можна буде відновити), а в другому - повне очищення диска (за часом це буде трохи довше, але відновлення файлів буде малоймовірно).
 7. Для початку процесу скидання необхідно натиснути кнопку "Продовжити" у вікні "Все готове до повернення комп'ютера у вихідний стан".
  Скидання Windows до заводських налаштувань - фото 5
 8. Виконуйте подальші інструкції майстра, який допоможе вам завершити процес.
 9. Будь ласка, дочекайтеся завершення процесу скидання. Якщо вибрано опцію видалення всіх даних, після завершення процесу ви потрапите на екран початкової настройки Windows, якою вона була при покупці комп'ютера в магазині і першому його запуску.

Використовуючи командний рядок

Хоча цей метод схожий на стандартний варіант скидання системи через її параметри, є свої відмінності. Основна відмінність полягає в тому, що немає можливості вибрати варіант завантаження системи з хмари через командний рядок.

Щоб скинути систему:

 1. Увійдіть у "Пуск", і в рядку пошуку наберіть "cmd", потім у результатах пошуку запустіть від імені адміністратора "Командний рядок", клацнувши правою кнопкою мишки, і вибравши відповідний пункт.
  Скидання Windows до заводських налаштувань - фото 6
 2. У командному рядку, що відкрився, наберіть команду:
  systemreset -factoryreset
  та натисніть Enter.
  Скидання Windows до заводських налаштувань - фото 7
 3. Далі також з'явиться меню скидання, де буде запропоновано вибрати один з варіантів: "Зберегти мої файли" або "Видалити все", про які розписано в попередньому розділі.
 4. Виконайте вказівки на екрані, щоб підтвердити свій вибір і розпочати процес.

У разі скидання системи через командний рядок також можливий наступний варіант команди:

systemreset -cleanpc

Це, по суті, аналог функції "Новий запуск", вона автоматично виконує чисту переустановку системи до останньої її версії. Після завершення цієї процедури залишаються лише програми та програми, включені в стандартне постачання ОС, а також драйвери для пристроїв. Всі інші програми, включаючи ті, які ви встановили, будуть видалені. Функція доступна у версіях Windows 10, починаючи з 1703 року.

Скидання Windows до заводських налаштувань - фото 8

При варианте автоматического сброса системы до заводских важно учитывать объем свободного места разделе диска с системой. Чем больше места доступно, тем быстрее и стабильнее будет произведен процесс сбрасывания.

Висновок

Пам'ятайте, що скидання системи – це серйозна дія, яку необхідно виконувати обережно, щоб не втратити важливих даних. Ну а якщо ви не впевнені у своїх силах або боїтеся втратити важливі дані, рекомендуємо звернутися за професійною допомогою. Компанія NIT-services пропонує послуги з обслуговування комп'ютерів, включаючи безпечне скидання системи до заводських налаштувань. Звернення до фахівців гарантує збереження ваших даних та коректність виконання всіх операцій.

Поділіться
Дякую,
Ми зв'яжемося з Вами протягом п'яти хвилин
Подайте заявку на обслуговування
Заповнити
Чи готові поспілкуватися?

Довірте Ваші проблеми нашій команді професіоналів

Зв'яжіться з нами
Copyrights. © 2024 nit-services.com. Всі права захищені! Забороняється копіювання матеріалів даного сайту без згоди адміністрації, а також без активного та відкритого для індексації посилання на сайт Nit-services.com.
Кнопка зв’язку