Телефонуйте нам: 063 886 86 88, 044 225 88 68
Windows бачить не всю оперативну пам’ять: чому це відбувається і як виправити ситуацію фото

Нерідко користувачі операційної системи від Microsoft стикаються з ситуаціями, коли їх комп’ютер чи ноутбук має одну кількість оперативної пам’яті, а Windows бачить зовсім іншу кількість. Наприклад — встановлено декілька планок загальною місткістю в 16 ГБ RAM, а ОС бачить лише 8. Погодьтесь, це дуже прикро. Але чому так відбувається? Є кілька найбільш поширених причин проблеми. Про всі із них ми поговоримо у даній статті, а також розглянемо інструкції по виправленню ситуації.

Заважає розрядність Windows

Бітність вашої системи напряму впливає на максимальний об’єм оперативки, який може нею підтримуватися. 32-бітні системи «бачитимуть» від 2 ГБ до 4 ГБ. У 64-бітних з цим краще — від 2 ГБ для старенької Windows 7 Starter і до 512 ГБ для найкновіших версій 11-ки. Тому є сенс перейти у властивості системи та перевірити тип системи, з якою ви працюєте.

Зробити це можна через правий клік по «Цей комп’ютер» (з переходом у властивості) або через правий клік по «Пуску» (з переходом у розділ «Система».

Windows бачить не всю оперативну пам'ять, як виправити - фото №1

Якщо не пощастило з розрядністю — перевстановлення і вибір на користь 64-бітної Windows вам точно допоможе.

Проблема виникла через версію операційної системи

На «стелю» підтримуваної кількості оперативної пам’яті впливає не тільки розрядність системи, але й її версія. Приклад Home Basic версії є промовистим — вона обмежена як в 32-бітному варіанті (4 ГБ), так і у 64-бітному (8 ГБ). Якщо у вас подібна або схожа ситуація, можемо порадити встановлення версії Professional, яка, зазвичай, гарантує максимум можливого в сфері підтримки оперативної пам’яті.

Windows бачить не всю оперативну пам'ять, як виправити - фото №2

Причина у материнській платі комп’ютера чи ноутбука

Не менш важливо приділяти увагу і комп’ютерному залізу, яке може бути причиною проблеми навіть при роботі підходящої версії ОС на вашому пристрої. Материнська плата комп’ютера / ноутбука завжди має власний максимум показника підтримуваної оперативної пам’яті. Новенькі моделі зараз без проблем справляються з 32-64 ГБ зі старту або після апгрейду. Більш застарілі моделі минулих років, найчастіше, у піку, дозволять працювати з 16 ГБ RAM.

Перевірити, який максимум показника ОЗП встановлено для вашої моделі материнки найлегше через програму AIDA 64. Після її запуску перейдіть до вказаного на скріншоті розділу та дізнаєтесь, чи не в цьому саме проблема.

Windows бачить не всю оперативну пам'ять, як виправити - фото №3

Фізична проблема з неправильним встановленням планок

Встановлення планок оперативної пам’яті у призначені для неї слоти — не надто складна задача. Але часто новачки, або ті, хто займається цим дуже рідко, допускаються помилок. Найчастіше — через надмірну акуратність, через яку встановлення відбулося не до кінця. Але ви можете легко перевірити, чи у вашому випадку не відбулося цієї прикрої помилки, просто витягнувши планки і встановивши їх заново — до характерного клацаючого звуку фіксації механізму слоту.

Налаштування ліміту оперативної пам’яті Windows

У деяких версіях оперативної системи ліміт на оперативну пам’ять може бути встановлений програмно у налаштуваннях і підлягає зміні. Для того, щоб Windows побачила більше об’єму ОЗП, треба:

  1. Перейти у «Конфігурацію системи» через WIN+R і команду зі скріншота.
    Windows бачить не всю оперативну пам'ять, як виправити - фото №4
  2. Увійти до вкладки «Завантаження».
  3. Клікнути по «Додатковим параметрам».
    Windows бачить не всю оперативну пам'ять, як виправити - фото №5
  4. Перевірити, чи не встановлено галочку у полі, яке відповідає за максимум пам’яті. Прибрати її, якщо вона активна.
    Windows бачить не всю оперативну пам'ять, як виправити - фото №6

Оновлення BIOS, як варіант вирішення проблеми

Іноді варіантом для того, щоб допомогти комп’ютеру побачити більше оперативної пам’яті, є процедура оновлення його БІОСа. Є два варіанти оновлення:

  1. Через режим DOS.
  2. Через інтерфейс ОС Windows.

Нижче буде розміщена покрокова таблиця для обох варіантів (Попередження: цю процедуру необхідно проводити тільки якщо ви точно знаєте, що робите і розумієте про можливі наслідки).

Процедура через DOS Процедура через Windows

1) Знайти точну інформацію про материнську плату: виробник, модель, актуальну версію BIOS

1) Завантажуємо файл з новою версією BIOS і програму прошивки під Windows із сайту виробника

2) Завантажити офіційний файл прошивки для оновлення з платформи виробника

2) Запускаємо стандартну установку через запуск файлу

3) Взяти флешку чи інший носій інформації, провести його форматування та створити завантажувальний диск FREE DOS (програму для цього зазвичай також можна знайти і скачати на цьому ж ресурсі виробника, або скористатися безпечним та розповсюдженим варіантом з програмою Rufus)

3) Під час запиту типу файлу вказуємо «Оновлення з файлу»

4) Перекинути файли прошивки та встановлювальника із сайту виробника на флешку у окрему папку з простою назвою (створіть таку — наприклад папку 1). Також зафіксуйте десь точні їх назви

4) Обираємо завантажений до цього файл BIOS

5) Вимкнути пристрій, вставити у комп’ютер флешку, увімкнути його і через F11 обрати цей носій для завантаження при увімкненні

 

6) У BIOS введіть команду CD 1 (якщо раніше назвали папку саме цією цифрою)

 

7) Введіть команду, яка складається із назви програми прошивальника через пробіл від якої вводиться точна назва прошивки
Windows бачить не всю оперативну пам'ять, як виправити - фото №7

 

8) Через Enter запускаємо програму для оновлення прошивки

 

9) Чекаємо на завершення операції, завчасно потурбувавшись про те, щоб пристрій не був знеструмлений під час процедури
Windows бачить не всю оперативну пам'ять, як виправити - фото №8

 

Деякі виробники дають можливість встановити нову версію BIOS автоматично через підвантаження з інтернету і подальше автоматичне оновлення.

Скидання BIOS

Іноді труднощі пов’язані з неправильною роботою чи помилками БІОСа. Тоді є шанс усунути їх через радикальну процедуру скидання:

  1. Повністю знеструмлюємо пристрій.
  2. Одягаємо електростатичні рукавички і розбираємо пристрій.
  3. Діставшись до материнської плати, витягуємо з неї батарейку.
  4. Чекаємо 15 хвилин, після чого вставляємо її назад.
  5. Збираємо пристрій.
  6. Підключаємо комп’ютер до живлення і запускаємо.

Після цього налаштування будуть скинуті до стандартних.

Сподіваємось, один з варіантів вам допоможе і ви самостійно виправите дану помилку з оперативною пам’яттю вашого ноутбука чи ПК. Але, наостанок нагадуємо, що ви завжди можете звернутися за послугою абонентського обслуговування комп’ютерів у Києві до компанії NIT-services. Нашими клієнтами є як бізнеси з великою кількістю офісних машин, так і окремі приватні особи. З допомогою від професіоналів своєї справи ви більше ніколи не будете турбуватися про те, що періодичні проблеми з технікою вкрай негативно вплинуть на вашу професійну діяльність чи приватне користування технікою.

Поділіться
Дякую,
Ми зв'яжемося з Вами протягом п'яти хвилин
Подайте заявку на обслуговування
Заповнити
Чи готові поспілкуватися?

Довірте Ваші проблеми нашій команді професіоналів

Зв'яжіться з нами
Copyrights. © 2024 nit-services.com. Всі права захищені! Забороняється копіювання матеріалів даного сайту без згоди адміністрації, а також без активного та відкритого для індексації посилання на сайт Nit-services.com.
Кнопка зв’язку