Телефонуйте нам: 063 886 86 88, 044 225 88 67
5 порад щодо забезпечення безпеки вашого комп'ютера фото

Щодня через корпоративні та приватні комп'ютери користувачів проходить безліч конфіденційних даних, втрата чи витік яких може завдати шкоди. При відкритому доступі до Інтернету та постійній роботі авторів шкідливих програм та хакерів кожен сучасний комп'ютер вимагає постійної інформаційної безпеки та підвищення обізнаності користувача про можливі запобіжні заходи. Ви знаєте, як убезпечити свій комп'ютер?

1. Регулярне резервне копіювання даних

Нещодавно опублікований звіт від компанії FortiGuard Labs Global Threat Landscape показав, що за останній рік шкідливих програм-вимагачів додалося на 1070%.

Перша порада, яка надається всім користувачам комп'ютерів, і особливо компаніям, що використовують корпоративні комп'ютери, це регулярно робити резервні копії.

Під регулярністю ми маємо на увазі резервне копіювання, яке виконується відповідно до часу RPO, встановленого для кожного набору даних, що визначає частоту, з якою має виконуватися резервне копіювання, щоб можливий збій не вплинув на роботу вашої компанії. У випадку баз даних цей параметр може обчислюватися хвилинами, а у разі репозиторію документів, наприклад, 24 години.

Визначення правильного часу RPO зводить до мінімуму ризик безповоротної втрати даних. Дані, захищені у вигляді резервної копії, набагато простіше відновити у разі відмови обладнання, крадіжки або шифрування даних, ризику того, що деякі з них можуть бути пошкоджені або безповоротно втрачені.

 31 березня у всьому світі відзначається міжнародний День Бекапу.

Ось деякі сервіси для резервного копіювання:

  1. My PC Backup. 1 Гб надається безкоштовно, а від $7.61 на рік за 250 Гб.
  2. IDrive (для пристроїв, які працюють на MacOS, а також для мобільних телефонів). Перші 5 Гб – безкоштовно.
  3. Google Drive. Дозволяє синхронізувати свій ПК із хмарою для зберігання даних. 15 Гб безкоштовно.

2. Пам'ятайте про антивірусну програму

На сьогоднішній день рейтинг ТОП-5 найпопулярніших антивірусних програм (за версією сайту СофтКаталог) виглядає так:

  1. Avast Free Antivirus. Рейтинг – 9.2 із 10
  2. AVG Anti-Virus Free. Рейтинг – 8 із 10
  3. Panda Antivirus Pro. Рейтинг – 7.8 із 10
  4. IObit Malware Fighter. Рейтинг – 7.7 із 10
  5. ESET NOD32 Smart Security. Рейтинг – 7.7 із 10

Хороший антивірус захищає ваш комп'ютер від загроз, що походять від клавіатурних шпигунів, руткітів, програм-вимагачів, бекдор-програм, крадіжки та інших програм, відомих як віруси.

Так, за вересень 2021 року за даними лабораторії Dr.Web кількість загроз у мережі зросла на 58.1% порівняно зі серпнем цього ж року.
Антивірус повинен бути одним з основних інструментів, які ви використовуєте для захисту комп'ютера або комп'ютерів компанії, навіть якщо ви впевнені, що використовуєте лише перевірені рішення, безпечні веб-сайти та принцип обмеженої довіри.

Хороша антивірусна програма для компаній повинна мати централізоване управління, яке збирає в одному місці інформацію про роботу програмного забезпечення та загрози з усіх комп'ютерів у вашій компанії.

Підготовлені звіти допоможуть вам легко управляти безпекою даних на комп'ютерах, а сама центральна консоль управління прискорить роботу антивірусної програми на окремих комп'ютерах без необхідності безпосередньо реагувати на кожен пристрій окремо.

3. Будьте обережні – використовуйте надійні паролі 

Прості паролі з кількох символів, що складаються з добре відомих та послідовних символів, ніколи не можуть бути надійним заходом комп'ютерної безпеки. Бажання створити пароль, що легко запам'ятовується, може здатися найбільш зручним рішенням для користувача, але, коли справа стосується безпеки, незвичайні комбінації літер, цифр і спеціальних символів набагато складніше зламати навіть спеціалізованому ПЗ.

Все більше і більше компаній і програм висувають свої вимоги при створенні паролів: довгі і складні комбінації цифр, великих і малих літер та спеціальних символів. Ця практика рекомендується всім, навіть за умови забезпечення доступу до особистого комп'ютера.

Якщо ваша фантазія не дозволяє створювати складні паролі щоразу, ми рекомендуємо використовувати різні сервіси для їх генерації. Наприклад, як цей: https://2ip.ua/ru/services/useful-service/password-generator.
Також не можна використовувати один пароль при вході на кількох платформах в Інтернеті - не ризикуйте, адже витік одного пароля надасть комусь доступ до всіх програм, банківських рахунків та особистих даних співробітників вашої компанії.

4. Використовуйте приватний VPN

Приватна мережа VPN - це спосіб створення безпечного каналу зв'язку в компанії через зашифрований тунель між робочими комп'ютерами співробітників. Це практичне рішення, зокрема в ситуаціях, коли комп'ютер працює поза офісом, коли доступ в Інтернет надається з мережі, відмінної від внутрішньої мережі компанії.
Користувачі за межами компанії входять до VPN через VPN-клієнт, таким чином, отримуючи доступ до програмного забезпечення та ресурсів компанії, які зазвичай доступні лише за фізичної присутності на території компанії.

Всі дані, що надсилаються під час такого з'єднання, захищені та зашифровані, що знижує ризик їх декодування сторонніми особами або шкідливим програмним забезпеченням, якому може зазнати користувач, наприклад, з використанням загальнодоступної мережі Wi-Fi.

5. Оновіть програмне забезпечення

Остання, але не менш важлива порада щодо забезпечення безпеки вашого комп'ютера – нагадати вам, що оновлення програмного забезпечення – це не лише питання отримання доступу до нових функцій та рішень, представлених його розробниками.

Починаючи з операційних систем та антивірусів, закінчуючи програмами виставлення рахунків, бухгалтерськими програмами, браузерами або системами, на яких розміщений веб-сайт, оновлення найчастіше вводяться для підвищення безпеки та усунення помилок та прогалин у безпеці, виявлених після попереднього оновлення.
Якщо ви ігноруєте необхідність оновлення, ви ризикуєте - помилки, що виникають, відомі хакерам і розробникам шкідливих програм і активно використовуються на комп'ютерах, які все ще використовують старі, не оновлені програми.

Комп'ютерна безпека багато в чому залежить від поінформованості користувача про можливі загрози та канали, якими ці загрози можуть виникнути. Хоча багато людей продовжують використовувати комп'ютери несвідомо, маючи ілюзорне відчуття безпеки.

Надана послуга обслуговування комп'ютерів у Києві передбачає низку заходів щодо посилення кібербезпеки всієї ІТ-інфраструктури замовника, а також щодо забезпечення регулярного резервування важливої інформації з сервера, на якому працюють співробітники організації.
Для замовлення послуги просто зв'яжіться з нами або заповніть форму на сторінці замовлення послуг.

Поділіться
Дякую,
Ми зв'яжемося з Вами протягом п'яти хвилин
Подайте заявку на обслуговування
Заповнити
Чи готові поспілкуватися?

Довірте Ваші проблеми нашій команді професіоналів

Зв'яжіться з нами
Copyrights. © 2024 nit-services.com. Всі права захищені! Забороняється копіювання матеріалів даного сайту без згоди адміністрації, а також без активного та відкритого для індексації посилання на сайт Nit-services.com.
Кнопка зв’язку